Менскае «Дынама» святкавала валявую перамогу над падольскім «Віцязем»

Менскае «Дынама» дамаглося другой запар перамогі ў КХЛ, абыграўшы на хатняй арэне падольскі «Віцязь» – 4:3. «Зубры» добра пачалі матч і павялі 1:0 пасля гола Арцёма Дзямкова, але ўжо праз тры хвіліны «Віцязь» вёў у ліку дзякуючы дакладным кідкам Грэбеншчыкова і Лаюнена. І ўсё ж гаспадары змаглі адыграцца яшчэ да перапынку: сваю першую шайбу ў сезоне закінуў Раян Спунар. У пачатку другога перыяду Аляксандр Сёмін зноў вывеў «Віцязь» наперад, але менчукі не толькі адыграліся, але і павялі ў ліку. Спачатку магутным кідком адзначыўся Мікіта Крыскін, а затым выдатна згуляў Раян Спунар, які аформіў дубль. У суботу менскае «Дынама» згуляе на хатняй арэне з «Авангардам».

Баскетбалісты «Цмокi-Менск» пацярпелі першую паразу ў розыгрышы Кубка ФІБА-Еўропа.

У паядынку 4-га тура ў Сафіі чэмпіёны Беларусі няўдала правялі першую палову, саступіўшы «Леўскі-Лукойлу» 10 ачкоў. Пасля вялікага перапынку «цмокі» кінуліся ў пагоню і ў трэцяй чвэрці двойчы скарачалі разрыў да мінімуму, але затым гаспадары зноў захапілі ініцыятыву і перад апошнім гульнявым адрэзкам адарваліся на 12 ачкоў. У заключнай чвэрці ўсе спробы менчукоў пераламіць ход гульні поспехам не ўвянчаліся. У выніку «цмокі» пацярпелі паразу з лікам 64:75. У складзе беларускай дружыны самым выніковым стаў Алекс Гаўрыловіч, які набраў 19 ачкоў. Свой наступны паядынак у Кубку ФІБА-Еўропа менскія «Цмокi» правядуць 20 лістапада ў гасцях у «Дняпра».

БГК імя Мяшкова ў гасцях адолеў «Кронан»

У заключным матчы другога круга чэмпіянату Беларусі па гандболе Берасцейскі гандбольны клуб імя Мяшкова на выездзе адолеў гарадзенскі «Кронан» – 33:29 і выйшаў на першае месца ў турнірнай табліцы. Наступны матч унутранага першынства БГК правядзе 26 лістапада ў Менску супраць БДУФК-СКА.

На матч кваліфікацыі з немцамі прададзена 28500 квіткоў

16 лістапада зборная Беларусі пад кіраўніцтвам Міхаіла Мархеля завершыць кваліфікацыю чэмпіянату Еўропы-2020 паядынкам з камандай Нямеччыны. Сустрэча з «бундэстым» пройдзе ў Менхенгладбасе на стадыёне «Барусія-Парк» і пачнецца ў 22.45 па беларускім часе. На гульню з беларусамі ўжо прададзена 28500 квіткоў пры ўмяшчальнасці арэны больш за 46 тысяч для міжнародных матчаў. Нямецкія журналісты адзначаюць, што цікавасць гледачоў да адборавых сустрэч «пакідае жадаць лепшага».