БАТЭ перамог у першым матчы „Карабах”

У першым паядынку трэцяга кваліфікацыйнага раўнду Лігі чэмпіёнаў барысаўскі БАТЭ ў Баку перамог азербайджанскі „Карабах” – 1:0.

У першай палове сустрэчы БАТЭ валодаў ініцыятывай і прэсінгаваў суперніка. Першы выдатны момант змарнаваў Мікалай Сігневіч, якому забракла тэхнікі перакінуць галкіпера суперніка.

На 36-й хвіліне чэмпіёнам Беларусі ўдалася ўзорная атака, якую разыгралі Ігар Стасевіч з Сігневічам, а завяршыў ударам галавы Станіслаў Драгун. Брамнік „Карабаху” і зборнай Ісляндыі Хальдарсан нават не паспеў упасці ў тым эпізодзе.

У другім тайме назіралася зусім іншая карціна. БАТЭ напружана працаваў у абароне, а гаспадары поля бесперапынна насядалі на браму барысаўцаў. За пару хвілін да канца сустрэчы БАТЭ выратаваў галкипер Дзяніс Шчарбіцкі. У выніку чэмпіён Беларусі ўтрымаў сваю мінімальную перавагу.

Агульны лёс спабору вырашыцца ў адказным матчы, які пройдзе ў Барысаве.