Зборная Беларусі па гандболе перамагла каманду ААЭ

Мужчынская зборная Беларусі па гандболе з перамогі стартавала на турніры ў польскім Тарнуве. У першым матчы каманда Юрыя Шаўцова была мацней за зборную Аб’яднаных Арабскіх Эміратаў з лікам 31:24.

Сёння беларусы згуляюць з другой зборнай Іспаніі, а ў нядзелю завершаць выступ паядынкам з камандай Польшчы.

„Гродна-93” вырваў перамогу ў рэзервовага складу „Цмокаў”

У матчы першай шасцёркі мужчынскага чэмпіянату Беларусі па баскетболе „Гродна-93” на сваім паркеце зламіў супраціў рэзервістаў „Цмокi-Мiнск” – 90:89. Перамога дазволіла гаспадарам узначаліць турнірную табліцу.

«Вулверхэмптан» перамог „Манчэстэр Сіці”, прайграючы з лікам 0: 2

У матчы 19-га тура англійскай Прэм’ер-лігі «Вулверхэмптан» прымаў «Манчэстэр Сіці» і перамог з лікам 3:2. Ужо на 12-й хвіліне «Сіці» застаўся ў меншасці – з поля быў выдалены брамнік Эдэрсан. Нягледзячы на гэта, у сярэдзіне першага тайма «гараджане» выйшлі наперад, дзякуючы голу нападніка Рахіма Стэрлінга. У пачатку другой паловы ён павялічыў перавагу гасцей. На 55-й хвіліне форвард «Вулверхэмптана» Адама Траорэ адыграў адзін мяч. У канцы матчу нападнік «ваўкоў» Рауль Хімэнэс зраўняў лік. А перамогу гаспадарам прынёс абаронца Мэт Доэрці, забіўшы на 89-й хвіліне. «Манчэстэр Сіці», набраўшы 38 ачкоў, займае трэцяе месца ў турнірнай табліцы АПЛ, адстаючы ад лідара – «Ліверпуля» на 14 ачкоў.

Цеему Пулкінен пераходзіць з менскага „Дынама” ў маскоўскае

Фінскі форвард Цеему Пулкінен пакідае „Дынама-Мінск” і працягне кар’еру ў складзе іх маскоўскіх аднаклубнікаў. Менчукі атрымаюць значную кампенсацыю за датэрміновае скасаванне кантракту, ледзь не самую вялікую ў гісторыі выступаў клуба ў КХЛ, паведамілі ў прэс-службе „зуброў”. Цеему Пулкінен далучыўся да каманды Крэйга Вудкрафта ў сезоне 2018/2019. За 83 матчы ў форме менскай дружыны фін закінуў 32 шайбы і аддаў 24 выніковыя перадачы. У бягучым сезоне ён быў лепшым снайперам каманды, запісаўшы на свой рахунак 17 шайбаў і 10 перадач.

Юныя беларускія хакеісты згуляюць на міжнародным турніры ў Швейцарыі

Юныя беларускія хакеісты згуляюць на міжнародным турніры ў Швейцарыі. Пра гэта паведамілі БЕЛТА ў пасольстве Беларусі ў Швейцарыі. Дзеці прымуць удзел у 25-м юбілейным міжнародным дзіцячым хакейным турніры памяці Жана Тэнглі, які з 27 па 29 снежня праходзіць у Швейцарыі. На лёдзе сыдуцца 10 дзіцячых хакейных клубаў з Беларусі, Швейцарыі, Францыі і Расеі. Удзел у турніры ад Беларусі бяруць адразу дзве сталічныя дзіцячыя хакейныя каманды – „Дынама-Мінск” і СК „Мінск”. Летась Беларусь на турніры ў Швейцарыі прадстаўляў наваполацкі хакейны клуб „Хімік-2006”.

Авечкін адмовіўся ад удзелу у Матчы ўсіх зорак НХЛ

Капітан «Вашынгтон Кэпіталз» Аляксандр Авечкін заявіў пра рашэнне прапусціць Матч усіх зорак 2020 года, які пройдзе з 24 па 26 студзеня ў «Энтэрпрайз-Цэнтры» ў Сэнт-Луісе. Расейскі форвард вырашыў скарыстацца адведзеным тыднем на Зорны ўік-энд, каб залячыць траўмы і падрыхтавацца да плэй-оф. Авечкін быў абраны капітанам зборнай Сталічнага дывізіёна, для яго Матч зорак мог стаць восьмым ў кар’еры. Форвард «Бостан Бруінз» Давід Пастрняк стаў капітанам Атлантычнага дывізіёну, Цэнтральны дывізіён узначаліў нападнік «Каларада Эвеланш» Натан Макінан, капітанам Ціхаакіянскага дывізіёна абраны форвард «Эдмантан Ойлерз» Конар Макдэвід.