Зборная Беларусі па хакеі абыграла Венгрыю на ЧС у Казахстане

Зборная Беларусі па хакеі абыграла Венгрыю з лікам 3: 1 у дывізіёне I на чэмпіянаце свету Нур-Султане (Казахстан).

У адрозненне ад матчу з літоўцамі, падапечныя Андрэя Сідарэнкі пастараліся дысцыплінавана згуляць у абароне. Упэўненасці беларусам надала і закінутая шайба на старце першага перыяду, аўтарам якой стаў Мікіта Феактыстаў. Венгры, нягледзячы на ​​адчувальную падтрымку балельшчыкаў, перахапіць ініцыятыву не здолелі. Зборная Беларусі працягвала актыўна дзейнічаць каля брамы сапернікаў. Дакладны кідок на 30-й хвіліне нанёс Яўген Лісавец, завяршыўшы атаку, якую пачаў Яўген Кавыршын.

У трэцім перыядзе хакеісты Венгрыі часта выдаляліся і дазволілі Джэфу Плату рэалізаваць большасць – 3: 0. Вілмас Гала здолеў скараціць адставанне, рэалізаваўшы большасць, але на большае венграў не хапіла.

2 траўня беларусы гуляюць са Славеніяй. Пачатак а 13.00.